Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Šoferis būs tiesīgs atteikt pasažiera, kuram nav sejas maska, uzņemšanu sabiedriskajā transportā

No šodienas pasažieriem sabiedriskajā transportā jālieto mutes un deguna aizsegs!

Reģionālo autobusu šoferi varēs atteikt braukšanu pasažieriem bez mutes un deguna aizsega, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Autotransporta direkcija pārstāve Zane Plone.

“Reģionālo maršrutu autobusos pasažieri iekāpj pa priekšējām durvīm, un autobusa vadītājs situāciju var novērtēt uzreiz. Ja pasažierim šī mutes un deguna aizsega nav, šoferis ir tiesīgs atteikt pasažiera uzņemšanu sabiedriskajā transportā,” sacīja Plone.

Savukārt vilcienos šo prasību kontrolēs konduktori – pārbaudot biļetes, pievērsīs uzmanību arī tam, vai pasažieriem ir šie mutes un deguna aizsegi.

Tāpat nepieciešamības gadījumā citi pasažieri drīkstēs informēt par noteikto piesardzības prasību neievērošanu vilciena konduktoru kontrolieri vai atbildīgās valsts iestādes.

Kā zināms, no šodienas sabiedriskajā transportā ir jālieto mutes un deguna aizsegs (respirators, maska, šalle vai lakats), tādējādi pēc iespējas mazinot Covid-19 izplatības riskus.

Vienlaikus pasažieri aicināti izmantot sabiedrisko transportu būtiskos gadījumos, izvēlēties braucienu laikā, kad sabiedriskajā transportā ir mazāk pasažieru, pēc iespējas ievērot 2 metru distanci un transportlīdzekļa salonā vispirms ieņemt tās sēdvietas, kas atrodas pamīšus vai vienu sēdvietu izlaižot no jau aizņemtajām sēdvietām.

Pasažieru pārvadātājiem ir jāuzrauga pasažieru skaits transportlīdzekļa salonā un maršrutu reisu izpildē jānorīko transportlīdzekļi ar atbilstošu ietilpību, pēc iespējas ierobežojot mikroautobusu izmantošanu pasažieru pārvadājumos. Kur tas iespējams, pārvadātājiem jāorganizē pasažieru izvietojums transportlīdzekļa salonā tā, lai pasažieri vispirms aizņemtu sēdvietas pamīšus vai vienu sēdvietu izlaižot, un, kur to pieļauj pasažieru skaits, sēžot vai stāvot ievērotu divu metru distanci (izņemot vienas mājsaimniecības locekļus un pasažierus ar bērniem). Pārvadātājiem tāpat ir jānodrošina transportlīdzekļa vadītāja distancēšanās no pasažieriem un jāveic transportlīdzekļu salonu dezinficēšana.


1,316 skatījumi

Un Tavas domas par šo?