Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Šonedēļ kļūs vēsāks, bieži gaidāms lietus

Klāt jau rudens?

Lai arī pirmdien vēl saglabāsies karsts un sauss laiks, jau otrdien ciklona virzības ietekmē Latvijā no rietumiem pakāpeniski ieplūdīs vēsāks gaiss, daudzviet līs un ducinās pērkons, piekrastē gaidāms arī brāzmains vējš. Zinību diena būs vēsa, gaisam iesilstot līdz +12…+17°, debesis būs lielākoties mākoņainas un palaikam līs, taču septembra pirmajā nedēļas nogalē nokrišņu daudzums samazināsies.

Vēl pirmdien Latvijā saglabāsies karsts laiks – gaisa temperatūra dienā sasniegs +25…+30°, vien piekrastē būs par pāris grādiem vēsāks. Dominēs lēns vējš, un nokrišņi nav gaidāmi. Naktī uz otrdienu virs Baltijas jūras izveidosies neliels ciklons, kura centrs pār Lietuvas teritoriju virzīsies uz austrumiem, tādēļ gandrīz visā Latvijā gan naktī, gan dienā palaikam līs un ducinās pērkons, vietām lietus būs stiprs. Dominēs mērens ziemeļaustrumu, ziemeļu vējš, piekrastē brāzmās pastiprinoties līdz 15-16 m/s. Līdz ar nokrišņiem valsts teritorijā ieplūdīs arī aukstāks gaiss – dienā termometra stabiņš nepakāpsies virs +20…+21° atzīmes.

Trešdien laiks būs mākoņains, taču īslaicīgs lietus gaidāms vien atsevišķos rajonos. Joprojām dominēs mērens ziemeļu puses vējš, un gaisa temperatūra saglabāsies +15…+20° robežās dienā, bet nakts stundās vietām gaiss atdzisīs līdz +7…+11°.

Zinību dienā laiks būs mākoņains, valsts centrālajos un austrumu rajonos palaikam līs, taču dažbrīd mākoņi izklīdīs un uzspīdēs saule. Dominējot lēnam ziemeļu puses vējam, diena būs vēsa – gaiss iesils vien līdz +12…+17°.

Darba nedēļas izskaņā un brīvdienās atmosfēras spiediens pakāpeniski paaugstināsies un laikapstākļi nedaudz uzlabosies. Nokrišņu daudzums samazināsies, kā arī biežāk spīdēs saule, tomēr laiks saglabāsies vēss – nakts stundās gaiss atdzisīs līdz +5…+10°, savukārt dienās maksimālā gaisa temperatūra būs ap +15°.


970 skatījumi

Un Tavas domas par šo?