Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Tuvākajā laikā izšķirsies, kam piederēs Bahmuta

Bahmuta abām karojošajām pusēm ir svarīga gan emocionāli, gan taktiski

Ukraina mēģinās palikt un cīnīties par Bahmutu, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Zemessardzes komandieris Kaspars Pudāns.

“Izskatās, ka ukraiņi tiešām mēģinās palikt un turpinās cīnīties par Bahmutu, kaut arī situācija paliek draudīgāka. Varbūt ar maziem panākumiem Krievija tur var lepoties, bet ne ar ko lielu,” sacīja Pudāns.

Viņš uzsvēra: “Jau mēnešiem ir teikts, ka no militārā viedokļa šai vietai, apvidum nav ne stratēģiska, ne operacionāla pienesuma, kas varētu atrisināt vai nu Doneckas ieņemšanu vai visu karu. Vairāk izskatās, ka tas ir vairāk no politiska viedokļa.”

Viņš norādīja, ka ukraiņi negrib atkāpties, jo, redzot, kā ir bijis okupētajās teritorijās, viņiem grūti atstāt kādu teritoriju: “Ja nu tas notiek, nākamajos punktos aizsardzība ir vēl izdevīgāka, apvidus ir pateicīgāks, kas dotu priekšrocības.”

“Tas ir viens no panākumiem, ko ar sīvo Bahmutas aizsardzību Ukraina varētu būt panākusi – piesaistījusi daudz Krievijas spēku un tos iznīcinājusi, kā arī radījusi iekšējo nesaskaņu starp dažādiem līderiem Krievijas pusē. Tas noteikti neveicina viņu panākumus,” sacīja Pudāns.

Savukārt Zemessardzes štāba virsnieks, majors Jānis Slaidiņš pauda, ka Bahmuta abām karojošajām pusēm ir svarīga gan emocionāli, gan taktiski. “Var droši teikt, ka tuvākajā laikā izšķirsies, kam piederēs šī pilsēta,” prognozēja virsnieks.


1,330 skatījumi

Un Tavas domas par šo?