Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

VID lūdz sākt kriminālvajāšanu pret personu par “aplokšņu algu” izmaksu kokapstrādes uzņēmumā

Darbiniekiem tika izmaksāta grāmatvedības uzskaitē neuzrādīta darba samaksa vairāk nekā 17 tūkstošu eiro apmērā!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2022. gada martā Austrumlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret vienu personu par kokapstrādes uzņēmumā veiktu grāmatvedības uzskaitē neuzrādītas darba samaksas izmaksu būtiskā apmērā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka persona, būdama valdes loceklis uzņēmumā, kas nodarbojās ar kokapstrādi, laika posmā no 2020. gada septembrim līdz 2021. gada jūnijam darbiniekiem izmaksāja grāmatvedības uzskaitē neuzrādītu darba samaksu vairāk nekā 17 073,52 eiro apmērā.

Kriminālprocess 2022. gada martā nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 2171.pantā – par darba samaksas noteikumu pārkāpšanu. Kriminālvajāšanu lūgts uzsākt pret vienu personu.

2021. gadā VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde lūdza sākt kriminālvajāšanu pret šo pašu personu par darba samaksas noteikumu pārkāpšanu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Atbilstoši Kriminālprocesa likuma 19.pantam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.


1,442 skatījumi

Un Tavas domas par šo?