Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

VID Nodokļu un muitas policija uzsāk kriminālprocesu par “aplokšņu” algu izmaksu vairāk nekā 28 000 eiro apmērā

Grāmatvedības uzskaitē nenorādītā darba samaksa uzņēmuma darbiniekiem tika izmaksāta skaidrā naudā!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess par “aplokšņu” algu izmaksu uzņēmumā, kas nodarbojās ar kokmateriālu, būvmateriālu un sanitārtehnikas ierīču vairumtirdzniecību.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā, noskaidrots, ka uzņēmums laikā no 2021. gada decembra līdz šim brīdim grāmatvedības uzskaitē nav pilnā apmērā uzrādījis darba ņēmējiem izmaksāto darba samaksu, kā arī noskaidrots, ka grāmatvedības uzskaitē nenorādītā darba samaksa uzņēmuma darbiniekiem tika izmaksāta skaidrā naudā.

Precīzs valstij nodarītā zaudējuma apmērs nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā, taču jau pēc sākotnējiem aprēķiniem valstij nodarīti zaudējumi vairāk nekā 28 000 eiro apmērā.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2022. gada oktobrī veica septiņpadsmit kratīšanas Rīgā un Ropažu novadā, t.sk. kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās, automobiļos un dzīvesvietās.

Kratīšanu laikā tika atrasta un izņemta skaidra nauda 28 000 eiro apmērā, 11 cigarešu bloki ar Baltkrievijas akcīzes markām, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā.

Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 217.1 pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm. Viena persona ir atzīta par aizdomās turēto un tai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.


1,133 skatījumi

Un Tavas domas par šo?