Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

ZZS: Nav pieļaujama bibliotēku slēgšana reģionos

ZZS Saeimas frakcijas deputāti ir saņēmuši satraucošus signālus no pašvaldībām par iespējamu bibliotēku reorganizāciju!

Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) šodien, 13.maijā, valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmē aktualizēs jautājumu par pašvaldību bibliotēku saglabāšanu, aicinot diskutēt par bibliotēku lomu un nozīmi izglītības un kultūras norisēs reģionos.

ZZS Saeimas frakcijas deputāti ir saņēmuši satraucošus signālus no pašvaldībām par iespējamu bibliotēku reorganizāciju. Tas skar ne tikai Limbažu novadu, kura ieceres par septiņu bibliotēku slēgšanu pievērsusi plašāku sabiedrības uzmanību, bet arī citus novadus.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Harijs Rokpelnis uzsver, ka saspringtajā finanšu situācijā, kāda šogad ir izveidojusies ne vienā vien pašvaldībā, tomēr nedrīkst taupīt uz iedzīvotāju rēķina. Bibliotēkas sen vairs nav tikai grāmatu un periodikas krātuves, pašvaldībās tās pilda arī kultūras un izglītības, informācijas centru funkcijas, akcentē H.Rokpelnis.

Šobrīd Latvijas bibliotēku tīkls pārklāj visu valsts teritoriju, tostarp ir 740 pašvaldību publiskās bibliotēkas. Dati arī rāda, ka teju 40% Latvijas iedzīvotāju izmanto bibliotēku pakalpojumus, un fizisko apmeklējumu skaits ir ar augošu tendenci.

ZZS uzskata, ka nav pieļaujama bibliotēku tīkla mazināšana, tāpēc aicinās sadarbības sanāksmē lemt par aicinājumu Kultūras ministrijai sniegt stratēģisku redzējumu par bibliotēku tīkla attīstību, īpašu akcentu liekot uz pašvaldību bibliotēkām un saglabāšanas iespējām. Šo jautājumu, ZZS ieskatā, ir jārisina ciešā dialogā ar novadiem un pilsētām.


1,067 skatījumi

Un Tavas domas par šo?