Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Sporta būvēm reģionos valdība naudu neatrod

Nauda Rīgai atrodas, bet reģioniem nē?

Izpratne par valsts finanšu līdzekļu piešķiršanu sporta būvēm Latvijā neveicina sporta nozares un veselīga dzīves veida attīstību reģionos, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Faktiski valsts līdzekļi tiek piešķirti trīs pilsētām – visnabadzīgākajai pilsētai Latvijā, kas ir Rīga. Tad otrai vistrūcīgākajai pilsētai Latvijā – Jūrmalai – un pavisam nedaudz Valmierai,” ironiski komentēja Lembergs.

Kamēr Lielrīgai sporta infrastruktūras attīstībai tiek piešķirti 60 miljoni eiro, pārējai Latvijai tiek “apaļa baranka”.

“Ja mēs to saliekam kopā ar tā saucamo administratīvi teritoriālo reformu, kas it kā nodrošinās strauju un dinamisku attīstību un investoru piesaisti, tad mēs redzam, ka valsts budžeta nauda un arī Eiropas nauda tiek dota Lielrīgai, bet pārējiem, ja neskaita Valmieru, tiek apaļa baranka,” uzsvēra Lembergs.

Viņš uzsvēra, ka tas skaidri parāda valsts politikas prioritātes un, lai ko arī stāstītu par administratīvi teritoriālās reformas ieguvumu, ja 60 miljoni eiro tiek Lielrīgai un pārējiem nulle, tad nekāda attīstība tur nevar notikt.

“No Rīgas tiek paņemti 30 miljoni eiro, bet, no otras puses viņiem, iedod 60 miljonus. Kāda bilance? Pozitīva vai negatīva? Mums saka, ka negatīva. Man kaut kā sanāk pozitīva,” izteicās politiķis.

Foto: F64


1,058 skatījumi

Un Tavas domas par šo?