Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Kariņš: Pašreizējās valdības deklarācija ir ļoti izplūdusi

Jāīsteno smagas reformas, līdz ar to nepieciešams plašāks balsu skaits valdībā!

Pašreizējās valdības deklarācija ir ļoti izplūdusi, intervijā Latvijas Radio atzina premjers Krišjānis Kariņš, kurš līdzās atsevišķu ministriju rotācijai piedāvāja arī piecus darāmos darbus.

“Pašreizējās valdības deklarācija, kas tapa ilgstošās koalīcijas veidošanas sarunās, ir ļoti izplūdusi,” sacīja Kariņš, norādot, ka nepieciešams koncentrēties uz piecām lietām.

Viņš atzina, ka jāīsteno smagas reformas, līdz ar to būtu nepieciešams plašāks balsu skaits valdībā.

Savukārt attiecībā uz piedāvājumu mainīt vairākus ministrus premjers pauda, ka nevēlas kritizēt konkrētus ministrus, bet gan grib dabūt “jaunu dinamismu”. “Ja kaut kādā veidā mainās valdības sastāvs, tad arī tie ministri, kuri nav nomainījušies, arī paši sapurinās, atcerēdamies, ka kaut kāda konkurence ir. Viņi [tagad] strādā ar to principu, ka nav jau nekādas konkurences, nav jau nekādas izvēles,” sacīja Kariņš.

Šodien plānotajās sarunās Kariņš sagaida skaidrību no koalīcijas partneriem. “Tas, ko esmu viņiem piedāvājis, tas nebūt nav nekas ārkārtējs,” sacīja politiķis.

Vaicāts, vai nav tā, ka izmaiņas valdības sastāvā jūtamu labumu nenesīs, ja nenomainīsies pats premjers, Kariņš atbildēja noraidoši.

Savukārt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (“Apvienotais saraksts”) pauda: “Es domāju, ka šī [AS] preses konference un arī saruna ar Kariņu stundu vēlāk ir vērsta uz to, ka beidzam mētāt portfeļus, turpinām darbu, jo mums ir ļoti labas iestrādes. [..] Ultimatīvi neko nevar izdarīt, ja mums ir 54 balsis, mums ir jāspēj iet kā komandai”.

“Es saprotu, ka tas mērķis ir kaut kā panākt, dabūt iekšā U. Pīlēnu ekonomikas ministra amatā, un līdz ar to ir kaut kā jāizbīda pārējie kauliņi. [..] Manuprāt, mēs ejam strauji pareizā virzienā, un šobrīd, budžeta veidošanas brīdī, mainīt zirgus nozīmē, ka pilnīgi noteikti mēs pazaudējam vēl vienu pugadu, ja ne gadu,” izteicās Sprindžuks.

Foto: Valsts kanceleja


1,114 skatījumi

Un Tavas domas par šo?