Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

LIZDA: Jaunais pedagogu darba samaksas finansēšanas modelis ir nepieņemams

Tas paredz vieniem atņemt, lai otriem iedotu!

No aiznākamā gada paredzēts vieniem pedagogiem atņemt, lai otriem palielinātu algu, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Nedz Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība, nedz Rīgas valstpilsētas un Pierīgas izglītības iestāžu pārstāvji nepiekrīt Izglītības un zinātnes ministrijas vīzijai, kuru raksturojot, LIZDA vadītāja Inga Vanaga saka: “Jaunais pedagogu darba samaksas finansēšanas modelis ir nepieņemams, jo paredz vieniem atņemt, lai otriem iedotu”.

“Šis modelis paredz – lai palielinātu Rīgas pedagogiem atalgojumu, to plānots samazināt Pierīgas pedagogiem. No aiznākamā gada paredzēts vieniem atņemt, lai otriem palielinātu. Mēs, protams, esam kategoriski pret to,” uzsvēra Vanaga.

Pēc viņas teiktā, ministrija argumentē, ka būs vienlīdzīgums lielāks: “Bet mūsu nostāja ir tāda, ka ir jāmeklē papildu finansējums, lai palielinātu algu Rīgas pedagogiem. Mums ir svarīgi gan vieni, gan otri, vienlīdzībai jābūt augšupejošai – nevis vienam atņemt, lai otram iedotu.”

Vanaga norādīja, ka 2023. gadā ļoti daudziem publiskajā sektorā strādājošajiem valsts, pašvaldību darbiniekiem, amatpersonām būs atalgojuma palielinājums no 9% līdz pat 53%, tas jau ir pieņemts: “Kādēļ atkal pedagogi būs tie, kuriem mēs meklēsim, kā kaut ko samazināt?”


1,195 skatījumi

Un Tavas domas par šo?