Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Rinkēvičs: Krievijas resursi ir pietiekami, lai Ukrainā vestu ilgu karu

Nav izslēgts, ka Krievija gatavo kādas provokācijas, tostarp "netīrās bumbas" pielietošanu Ukrainā!

Nevar izslēgt, ka Krievija gatavo provokācijas – arī “netīrās bumbas” pielietošanu, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”).

Vērtējot Krievijas aizsardzības ministra Sergeja Šoigu aizdomīgos telefona zvanus vairāku valstu aizsardzības ministriem, ka Ukraina varot pielietot “netīro bumbu”, ministrs norādīja, ka “iespējams, ka Krievija gatavo provokācijas un mēģina sagatavot informatīvu fonu, lai noveltu vainu uz ukraiņiem. Vai arī tas ir mēģinājums novērst uzmanību no pretlikumīgajiem triecieniem pret Ukrainas civilobjektiem.”

“Daudz lielākas bažas tagad raisa ne tik daudz situācija frontē, kā Krievijas īstenotie uzbrukumi civilobjektiem un kritiskai infrastruktūrai. Mēs esam aicinājuši paredzēt papildu finansējumu Ukrainai, lai palīdzētu atjaunot infrastruktūru un pārziemot,” sacīja Rinkēvičs.

Viņš norādīja, ka Krievijai situācija Hersonas apgabalā ir nelabēlīga: “Būtu maz ticams, ka Krievija tagad atklāti izmantotu taktiskos kodolieročus, bet kaut kāda veida citas provokācijas, toskait tā saucamās “netīrās bumbas”, izslēgt nevar.”

Vienlaikus viņš norādīja, ka Krievijas lielie resursi ir pietiekami, lai vestu ilgu karu. “Krievija cer uz Rietumu sabiedrību nogurumu, lielā mērā ietekmējot sabiedrisko domu. Šobrīd mēs tiešām mudinām un darām visu, lai palīdzētu Ukrainai, bet tas diemžēl var prasīt ilgu laiku,” sacīja Rinkēvičs.

“Ir atlikts jautājums par valsts aizsardzības dienestu, bet tur dažas lietas ir jāprecizē. Valsts aizsardzības dienests nākamajai Saeimai pirmā pusgada laikā būtu jāievieš – līdzsvarots, saprātīgā veidā, piestrādājot pie detaļām,” sacīja ministrs.

“Šīs ziemas laikā mēs izdarīsim to, ko ne tikai ES, bet arī Latvija nevarēja izdarīt vairākus gadu desmitus, reāli pārsturkturējot daļu enerģētikas struktūras,” pauda Rinkēvičs.

Foto: Valsts kanceleja


965 skatījumi

Un Tavas domas par šo?