Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Staķis: Izstrādātā sistēma bēgļu uzņemšanai nestrādā

Pašlaik situācija ir saspringta!

Situācija ar Ukrainas kara bēgļu uzņemšanu ir saspringta, un maz piesaka dzīvokļus viņu uzņemšanai, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis, aicinot iedzīvotājus nākt palīgā bēgļu uzņemšanā.

“Lielākā cerība [Ukrainas bēgļu atbalstam] ir ģimenes, bet šobrīd ar to neiet, jo pagaidām ļoti maz dzīvokļu piesakās. Varbūt ar laiku situācija uzlabosies, bet šobrīd tā ir visai saspringta,” atzina Staķis.

Viņš atgādināja, ka no jūlija samazināts atbalsts par Ukrainas bēgļu izmitināšanai Latvijā, par ko jau cēlusi trauksmi gan Rīgas dome, gan citas pašvaldības.

“Šī, manuprāt, būs vissmagākā nedēļa pēdējā laikā, jo šonedēļ visvairāk cilvēkiem beidzas tās 120 dienas, un mums viņi būs jāizliek ārā. [..] Mēģināsim risināt situāciju,” sacīja Staķis.

“Katrai pašvaldībai vajadzētu iedot “drošības spilvenu” – Rīgas situācijā tās būtu vismaz 2000 vietas hosteļos. Mūsu gadījumā tie būtu 300 tūkstoši [eiro] mēnesī, tas nav nekas nepanesams valstij, un atsaucīgas ausis tam ir. [..] Izstrādātā sistēma Latvijā nestrādā. Ir jāmeklē risinājumi un tie jāpiedāvā valdībai. Es nezinu, kurš ir redzējis ilgtermiņa plānu bēgļu uzņemšanai Latvijā, es tādu plānu nezinu,” turpināja Staķis.

“Karš Ukrainā nav beidzies, un Ukraina karo par mums, par to, lai šeit nebūtu karš. Ukraina šobrīd šo smagumu iznes uz sevis. Un viss, ko Ukraina lūdz, ir iedot ieročus un parūpēties par viņu cilvēkiem, kuriem ir jābēg. Mums ir svēts pienākums to darīt,” uzsvēra Rīgas mērs.

No 1. jūlija, kad stāsies spēkā samazinātais atbalsts par Ukrainas bēgļu izmitināšanu, cita mītnes vieta būs jāmeklē aptuveni 3000 bēgļiem, iepriekš paziņojusi Latvijas Pašvaldību savienība (LPS).

Foto: F64


963 skatījumi

Un Tavas domas par šo?