Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Jauns skandāls Rīgas domē: Rosina no amata atstādināt Jakrinu

Apšaubīta atsevišķu Rīgas transporta infrastruktūras tēriņu lietderība!

Rīgas domes opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsis (V) rosinājis Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejai lemt par Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāja Emīla Jakrina atstādināšanu no amata.

Lēmums pieņemts saistībā ar Valsts kontroles (VK) revīziju, kurā apšaubīta atsevišķu Rīgas transporta infrastruktūras tēriņu lietderība.

VK konstatējusi, ka 2016. un 2017. gadā pašvaldības autostāvvietu apsaimniekotāja SIA “Rīgas satiksme” ieņēmumi no maksas stāvvietām bijuši vairāk nekā 23 miljoni eiro. Šie līdzekļi saskaņā ar pašvaldības deleģējumu ir izlietojami autostāvvietu attīstībai.

Taču tā kā SIA “Rīgas satiksme” visi ieņēmumi no maksas autostāvvietām nonāk kapitālsabiedrības kopējā budžetā, tad nenodalītās grāmatvedības uzskaites dēļ revidenti nevarēja pārliecināties, vai vairāk nekā 9 miljoni eiro patiešām izlietoti paredzētajam mērķim – stāvvietu attīstīšanai.

Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) līdz šim ir paudis nostāju, ka nekāda reorganizācija Satiksmes departamentā nav nepieciešama.

Foto: F64


1,114 skatījumi

Un Tavas domas par šo?