Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Pašvaldībām dots pārāk īss laiks, lai vērtētu novadu reformas sekas

Latvijas Pašvaldību savienībai sava viedokļa sniegšanai dotas tikai divas dienas!

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātā administratīvi teritoriālā reforma tiek sasteigta, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Pēc viņa sacītā, drīzumā VARAM uz valdību jāiet ar novadu reformas dokumentu. Tajā pašā laikā viņš atzina, ka Latvijas Pašvaldību savienībai (LPS) sava viedokļa sniegšanai dots ļoti īss laiks.

“LPS bija jādod atbilde divu dienu laikā,” norādīja Lembergs, skaidrojot, ka šo divu dienu laikā ar novadu reformu jāiepazīstina 119 pašvaldības un jāsaņem to atbilde. “Nezinu, kā citās pašvaldībās, bet mēs šo jautājumu attiecīgi nododam tālāk nodaļām, struktūrvienībām un komisijām. Savācam viedokli un to apstrādājam, un tad sniedzam savu vērtējumu. Nedēļa tas ir minimums, bet mums iedod divas dienas. Formāli viss ir izpildīts, bet faktiski laika nepietiek,” norādīja politiķis.

“Bet tas ir tāds stils – viena līdz divas dienas būtiskos jautājumos. Tas valdībai ir tipiski. Kāda vēl var būt runa par iedzīvotāju viedokli?” retoriski vaicāja Lembergs.

Kā zināms, šā gada 21. martā Saeimas deputāti pauda vienbalsīgu atbalstu pašvaldību reformas īstenošanai. Šī reforma iekļauta Krišjāņa Kariņa vadītās valdības sešās prioritātes, arī VARAM ministrs Juris Pūce to izvirzījis par savu prioritāti ministra amatā.

Atbilstoši VARAM izstrādātajam grafikam, 14. maija Ministru kabineta sēdē tiks apstiprināts informatīvais ziņojums.


1,119 skatījumi

Un Tavas domas par šo?