Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Tukšie muldētāji plāno vadīt valsti?

Vien deviņas dienas pēc Saeimas vēlēšanām politikas augstākajā līmenī vērojam mums jau ierasto tirgošanos. Vai kādu apgrūtina dziļas pārdomas par vēlētājiem solīto un gaidāmo darbu sarakstu? Ko niekus! Bordāns, Kaimiņš, Gobzems un pārējie aizgūtnēmēm spriež par ministru portfeļu pārdali un līdz šim redzētā kaismīgā publiskā plūkšanās palikusi pagātnē kā laulāta pāra nesvarīgs kašķis.

Kāds vēlētājs savā naivumā vēl atceras pirms vēlēšanām solīto, ka minimālā pensija no 2019. gada būs 200 eiro, bet minimālā alga būs 500 eiro apmērā? Jaunievēlētie tautas kalpi dzīvo uz citas nots – pēc sarunām ar Jauno Konservatīvo partiju sarunā ar TV3 Artuss Kaimiņš sacījis, ka tas ir bijis gluži kā pirmais randiņš, kurā iepazīstās, ieskatās viens otram acīs un pasaka, kas ir uz sirds. Un tiešām – kādas pensijas, kādas minimālās algas? Pēc vēlēšanām ir pagājusi tikai viena pilna nedēļa un politiķiem ir jāizdzīvo pirmās iepazīšanās periods!

Daudzbalsīgie un asie strīdi arī palikuši vien priekšvēlēšanu debatēs. Jaunais valdības sarunu vadītājs Jānis Bordāns ir noskaņots visnotaļ draudzīgi. “Zināma sadrumstalošanās ir demokrātijas procesa sastāvdaļa,” viņš smaidot saka, līdzās stāvot Raivim Dzintaram, kura vadīto partiju pirms dažiem gadiem pats pameta.

Šajā laikā joprojām aktuāls arī jautājums par iespējamu triju KPV LV deputātu izdošanu kriminālvajāšanai. Sarunā ar TV3 viens no partijas “Saskaņa” līderiem Jānis Urbanovičs atzinis, ka Saeimā neiekļuvušie varētu būt ieinteresēti atriebties Kaimiņam, panākt izdošanu kriminālvajašanai un parlamentā palikušos KPV LV deputātus sadalīt pa savām partijām.

Pašreizējais valdības veidošanas sarunu vadītājs Jānis Bordāns krimināllietas jautājumu skata pavisam mierīgi. “Patiesībā es saskatu, ka tajā diezgan daudz spekulācijas var būt. Man negribētos izteikties par spekulācijām… Uz pašu krimināllietas būtību un juridisko pamatojumu vispār”, konkretizējot savu domu žurnālistei sacījis Bordāns.

Īsi pēc vēlēšanām sarunas par jaunās valdības veidošanu sāka sešas partijas, kuras kopā varēja izveidot valdību ar pārliecinošu vairākumu – 77 balsīm. Šāda valdība būtu viena no skaitliski stabilākajām un ar nelielu, vien 23 mandātu opozīciju. Tomēr nedēļas vidū sekoja paziņojums, ka Jaunā Konservatīvā partija nesadarbosies ar Zaļo Zemnieku Savienību un šādā situācijā koalīciju veidotu tikai 66 balsis. Gaidāms, ka šī iemesla dēļ šonedēļ valdības veidošanas sarunas sāksies no jauna.

Kā ierasts, pavisam īsā periodā politiķi ir aizrotējuši no vēlētājiem solītā realizēšanas līdz savstarpējo attiecību veidošanai. Vai tikai nesanāks, ka pie valsts stūres nonāks tukši balamutes, kuri sekojuši ekspremjera Repšes slavenajam jautājumam “Kā var nesolīt?”?

Foto: F64


3,605 skatījumi

Un Tavas domas par šo?