Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lato Lapsa: Reizniece-Ozola ir nekaunīga mele

Vai bijusī finanšu ministre melo?

Šī kundze ir nekaunīga mele, komentējot bijušās finanšu ministres, esošās Saeimas deputātes Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) izteikumus saistībā ar šī gada budžetu un nepieciešamo finansējumu pedagogu atalgojuma celšanai, sacīja žurnālists Lato Lapsa.

Bijusī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola šonedēļ intervijā Riga TV24 norādīja, ka pedagogiem nepieciešamais finansējums ir atrodams un to pierādot pērnā gada pieredze. “Protams, ka var atrast naudu pedagogiem līdzīgi kā mediķiem. Ņemot vērā, ka tik ilgi tika veidota jaunā valdība, vairākus mēnešus mēs bijām ar tehnisku valdību, tehnisku budžetu, mēs vienalga atradām risinājumu un piedāvājām jaunajai valdībai savu redzējumu, kur var mediķiem 87 miljonus eiro sagādāt. Pedagogiem ir vajadzīgi vien nieka 9 miljoni šogad,” izteicās politiķe.

Reaģējot uz Reiznieces-Ozolas izteikumiem, žurnālists Lato Lapsa nosauca tos par meliem. “Šī kundze ir vienkārši nekaunīga mele. Nekaunīga mele, jo tas, kas pašlaik ir, tas nav nekādu marsiešu sastādīts budžets, tas nav Gobzema ar Kaimiņu sastādīts budžets, tas ir viņu sastādītais budžeta projekts, kas pašlaik tiek virzīts. Šī te jaunā valdošā koalīcija, lai cik viņa būtu nožēlojama un visāda, savu budžetu taisīs gada nogalē. Tas ir viņu budžets, kur šī nauda nav, un tā ir šī te nekaunīgā mele, kura tagad saka: ”Es noteikti atrastu.” Tad kāpēc tu tur neieliki uzreiz savā budžeta projektā to naudu? Un tagad ir labi zināmais latviešu teiciens par to, ka gudri kaut ko darīt nav malku cirst,” ass savos izteikumos bija žurnālists.

Kā zināms, 2018. gada 15. janvārī valdība apstiprināja pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku, kas turpmāko piecu gadu laikā paredz pakāpeniski palielināt pedagogu atalgojumu, līdz 2022. gada 1.septembrim sasniedzot 900 eiro par zemāko darba algas likmi. Grafiks paredz palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes vispārējā izglītībā, pirmsskolā, profesionālajā izglītībā, interešu izglītībā, kā arī augstskolās un koledžās.

Reaģējot uz valdības paziņojumiem, ka papildus līdzekļi skolotāju algām šogad nav paredzēti, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) Rīgas domē iesniegusi pieteikumu pedagogu protestu akcijai.

Foto: F64


5,530 skatījumi

Un Tavas domas par šo?