Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Latvija smok ogļu putekļos

Kas tiek darīts, lai ar to cīnītos?

Jau kopš vasaras sākumā Latvijā par izplatītu problēmu kļuvuši ogļu izraisītie putekļi. Lai arī iedzīvotāju neapmierinātība ar esošo situāciju tikai pieaug un Ventspilī īsā laika posmā savākti teju 200 iedzīvotāju paraksti par ogļu putēšanas ierobežošanu, Valsts vides dienests noliedz, ka šī problēma ietekmētu cilvēku veselību, savukārt dienesta vadītāja Inga Koļegova pauž pārsteigumu par izveidojušos situāciju, netieši apliecinot, ka viņa nav lietas kursā par to, kādā vidē šobrīd dzīvo vairums Latvijas iedzīvotāju.

Līdz šim rīdzinieki mikroblogošanas vietnē “Twitter” ievietojuši vairākas fotogrāfijas, kurās redzams, kā viņu mājokļus apsēduši ogļu putekļi. Melni nosēdumi uz palodzēm un grīdas, melns apģērbs un apgrūtināta elpošana kļuvusi par galvaspilsētas iedzīvotāju ikdienu, un ne tikai – arī Ventspilī ostas tuvumā dzīvojošie spiesti ogļu izraisītos putekļus elpot regulāri.

Lai arī visiem pārzināms fakts ir tas, ka gaisa piesārņojums kaitē cilvēku veselībai, šķiet, ka Valsts vides dienesta vadītāja Inga Koļegova ir pretējās domās. Viņa diezgan vienaldzīgi reaģējusi uz aicinājumu ieviest kārtību un piemērot stingrāku kontroli uzņēmumiem, kuru dēļ izveidojusies šī situācija. Dienesta vadītāja, kuru vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards sakarā ar ogļu putēšanu atsaucis no atvaļinājuma, atstājusi par sevi neprofesionālas un neieinteresētas amatpersonas iespaidu.

Tā vien šķiet, ka Latvijā Vides dienests kā tāds neeksistē. Uz to norāda arī vairāki sociālā tīklā lietotāji, minot, ka tieši dienestam pirmajam vajadzētu reaģēt uz iedzīvotāju sūdzībām, bet tas apgalvo, ka viss ir kārtībā. Ja iedzīvotāju slīgšana putekļos tiek uzskatīta par normu, tad kā varam ticēt, ka Valsts vides dienesta vadītāja Inga Koļegova vispār strādā sabiedrības interesēs?


2,855 skatījumi

Un Tavas domas par šo?