Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Īstenojot esošo politiku, Latvija turpinās izmirt

Administratīvi teritoriālā reforma nerisina galvenās problēmas!

Pie esošās politikas, kuru Latvijas valdība mērķtiecīgi piekopj jau trīsdesmit gadus, uz Latvijas novadu vienmērīgu attīstību mēs vairs nevaram cerēt, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto administratīvi teritoriālo reformu, Lembergs uzsvēra, ka 30 gadus mērķtiecīgi tiek realizēta monocentriska attīstība un joprojām nav noteikts, ar kādiem instrumentiem šo situāciju labot.

“Problēma ir tāda, ka ārpus Rīgas, Latvijā notiek anoreksija – Latvija atmirst. Pie šī politikas viņa ir neglābjama. Tāda kā anoreksijas slima sieviete – tā ir neglābjama. Ja ilglaicīgi gadus trīsdesmit realizē citu politiku, tad tā situācija var mainīties un var kaut ko saglābt,” uzskata Lembergs.

Pēc viņa sacītā, ja Kurzeme 12 gados ir tuvinājusies par 6% Eiropas Savienības vidējam līmenim, bet Rīga pa tiem pašiem 12 gadiem ir tuvinājusies par 28 procentpunktiem, tad tā nav normāla situācija.

“Tā ir liela starpība. Rīga ir 2,5 procentpunkti gadā, bet Kurzeme 0,5 procentpunkti gadā. Varat salikt vienu Kurzemi kopā, bet tas neko nemainīs. Tā nav nekāda attīstība,” uzskata politiķis.

Viņš gan pauda cerību, ka vides un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) būs saklausījis pašvaldību vadītāju argumentus un tās problēmas, kas ir jārisina ārpus Lielrīgas.

Kā zināms, šā gada 21. martā Saeimas deputāti pauda vienbalsīgu atbalstu pašvaldību reformas īstenošanai. Šī reforma iekļauta Krišjāņa Kariņa vadītās valdības sešās prioritātes, arī VARAM ministrs Juris Pūce to izvirzījis par savu prioritāti ministra amatā.

Foto: F64


1,288 skatījumi

Un Tavas domas par šo?