Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Jaunā valdošā koalīcija vēlas mainīt pašvaldību vēlēšanu rezultātus

Kas patiesībā slēpjas aiz vēlmes atlaist domes priekšsēdētājus?

Tikai vēlētāji var izlemt pašvaldību vēlēšanu rezultātus, nevis atsevišķas partijas, komentējot iespējamo Rīgas mēra Nila Ušakova atstādināšanu no amata, RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs” sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Jūs atceraties, bija tāda “Latvenergo” lieta. Vai tie ministri atkāpās, kad tas tika atklāts? No kuras partijas tie bija? “Vienotība”. Un premjers atkāpās par sliktu uzraudzību? Arī neatkāpās,” atgādināja Lembergs.

“Rīgā tagad tie, kas ir opozīcijā – nacionālā mērogā ir pie varas. Ventspilī tagad tie, kas ir opozīcijā – nacionālā mērogā ir pie varas. No tā ir jāizdara kāds secinājums? Priekš kam ir vajadzīgas vēlēšanas – tie, kas ir pie varas nacionālajā līmenī, tie atlaiž tos, kuri ir zemākā līmenī un kuru varas partijas ir opozīcijā. Tāds ir tagad tas scenārijs. Ļoti demokrātisks, ļoti tiesisks, pilnībā atbilst LR Satversmei, Eiropas augstākajiem principiem,” ironizēja Ventspils mērs.

Pēc viņa sacītā, tad jau arī ASV tā varētu rīkoties, atlaižot visus to, kas ir Donaldam Trampam opozīcijā. “Vai tad nevar kaut ko atrast [par ko atlaist]?” vaicāja politiķis.

Viņaprāt, šobrīd ļoti uzmanīgiem jābūt tiem pašvaldības vadītājiem, kuru partijas šobrīd atrodas opozīcijā. Saskaņā ar viņa teikto, šobrīd notiek mēģinājums izrēķināties ar tiem, kas ir guvuši uzvaru iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās. “Piemēram, Ventspilī. Manis vadītā partija pašvaldību vēlēšanās saņēma 62% balsu. Tie, kas tagad ir opozīcijā, saņēma aptuveni 24% balsu. Un man liekas, tik daudz pacietībai politiķiem jābūt, ka reizi četros gados notiek vēlēšanas, un tad arī attiecīgs pilsoņu kopums vērtē, nevis atsevišķi administratori,” skaidroja Lembergs.

Ventspils mērs uzsvēra, ka cita lieta būtu, ja tiktu ieteikts, kas pilnveidojams pašvaldību darbā, nevis opozīcijas vietā izlemt vēlēšanu rezultātus.

Kā ziņots, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir konstatējusi virkni iespējamu likumu pārkāpumu “Rīgas satiksmes” uzraudzībā un Rīgas domes darbā, par kuriem Ušakovam bija jāsniedz paskaidrojumi.

Foto: Saeimas kanceleja


1,169 skatījumi

Un Tavas domas par šo?