Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Tieši Meroni ir galvenais Latvijas politikas oligarhs

Kurš šobrīd nosaka galveno toni Latvijas politikā?

Šveices advokāts Rūdolfs Meroni patlaban ir galvenais Latvijas politikas oligarhs, žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Lembergs uzsvēra, ka šobrīd faktiski ir izveidota Rūdolfa Meroni valdība, un vislielākā ietekme ārvalstu oligarham esot pār “Jauno Vienotību” un Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa partiju KPV LV.

“Nav Artuss Kaimiņš – ir Meroni-Kaimiņš, nav Gobzems – ir Meroni-Gobzems, nav Strīķe – ir Meroni-Strīķe, nav Jurašs – ir Meroni-Jurašs. Tas ir jāsaprot,” uzsvēra politiķis, norādot, ka tieši Meroni šobrīd ir galvenais Latvijas politikas oligarhs.

Lai arī Meroni neesot vienīgais partiju sponsors Latvijas politikā, viņš, pēc Lemberga sacītā, ir galvenais, kas šobrīd nosaka Kariņa valdības dienaskārtību. “Lūk, ar ko vainagojusies cīņa ar Aivaru Lembergu. Ja tā būtu ASV, tad jau tur būtu nozīmēts speciālais prokurors. Latvijā tas tiek uzskatīts par normu, lai gan ārzemniekiem likums nepieļauj finansēt politiskos procesus. Diemžēl Latvijā likums nedarbojas,” piebilda Lembergs.

“Ja mani sauc par oligarhu, tad lai sauc, bet es vadu oficiālu reģistrētu politisko partiju Latvijā no 1994. gada, kura oficiāli startē vēlēšanās – gan parlamenta, gan pašvaldības. Mums ir publisks līgums ar Zaļo un zemnieku savienību. Kur ir Meroni partija? Kur ir Meroni partijas starts vēlēšanās? Kur ir Meroni līgums ar Kaimiņu? Kur ir Meroni līgums ar Bordānu? Kur ir Meroni līgums ar Kariņu vai Kamparu? Nav [..]. Vienošanās ir, bet līgums nav publisks,” skaidroja Lembergs.

Kā zināms, pēc garām diskusijām, Saeima janvāra beigās ārkārtas sēdē izteica uzticību Artura Krišjāņa Kariņa izveidotajam Ministru kabinetam. Par jauno valdību balsoja 61 deputāts, pret bija – 39 deputāti.

Foto: F64


1,571 skatījumi

Un Tavas domas par šo?